فقط فوتبالی ها بخوانند!

خب همونطور که از عنوان پیداست این پست درباره فوتباله. این پست رو می نویسم تا برای همیشه ثبت بشه. دیشب شب فراموش نشدنی برای مردم شهر و استان اصفهان بود. شبی که اصفهان غرق در نور و شادی بود. شبی که سپاهان بزرگ برای سومین سال پیاپی و چهارمین مرتبه قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. دیشب زاینده رود شاهد شادی و پایکوبی مردمی بود که به عشق تیمشون سر از پا نمی شناختند و فریاد هلهله و شادیشون به آسمان بلند بود. دیشب اصفهان به رنگ طلا بود!

جا داره به همه طرفداران سپاهان و همه اصفهانی ها تبریک بگم. ما واقعا به سپاهان بزرگ افتخار می کنیم و از همه بازیکنان و مدیران این تیم ممنونیم که شادی و غرور را به ما هدیه دادند.

من همیشه از زمانی که یادم میاد دوستدار فوتبال بودم. قدیمی ترین خاطرات من از فوتبال مال زمانی هست که دوم راهنمایی بودم و فکر میکنم سال 1375 و بازی های جام ملتهای آسیا بود. اونموقع همه یا پرسپولیسی بودن یا استقلالی و بالطبع من هم به تابع شرایط طرفدار پرسپولیس بودم. تا اوایل دهه هشتاد که سپاهان خودی نشون داد و مدعی شد و فراتر از یک مدعی معمولی تا فینال جام باشگاههای آسیا پیش رفت. وقتی دیدم شهرم که بسیار دوستش دارم تیمی داره که تا دقیقه نود به معنی واقعی فوتبال بازی می کنه و با بازی های کسل کننده آدم رو دق نمی ده! تیمی که تا لحظه آخر هم بوی گل می ده و میشه روی حرفه ای گریش حساب کرد. تیمی که مدیریت قوی و ساختار بی نظیر داره و هیچ تیم دیگه ای توی ایران به گرد پاش نمی رسه، طرفدار سپاهان شدم و از تیم شهرم حمایت کردم مثل هزاران اصفهانی دیگه که به شهرشون تعصب دارن. امسال خیلی ها خواستند سپاهان قهرمان نشه ولی به لطف خدا و همت همه مدیران و مسئولین خواب بعضی ها کابوس شد!

شهر من آباد و زیباست. مردمش همه چیز دارند و برای آبادانیش تلاش می کنند. اصفهان توی ایران از خیلی جهات حرف اول رو میزنه. من اگه بخوام از هنرمندان، چهره های علمی، ورزشی و نظامی اش نام ببرم قطعا نمی تونم یه گوشه از این همه افتخار رو بیان کنم. در وطن پرستی سرآمد همه شهرهای ایرانه و بیشترین شهید رو در راه میهن، مردم اصفهان تقدیم کردن. در ورزش هم که الان قطب و پایتخت فوتبال ایرانه. در سایر ورزشها هم قهرمان زیاد داره. مثلا اولین مدال طلای زنان در بازیهای آسیایی رو یک اصفهانی به دست آورد.

همین اصغر فرهادی که اولین اسکار رو در تاریخ ایران به دست آورد اهل خمینی شهر اصفهانه. استاد فرشچیان،استاد جلال الدین همایی،شیخ بهایی،استاد حسن کسایی،استاد جلیل شهناز،استاد علی تجویدی،الهی قمشه ایی،جلال الدین تاج اصفهانی،سهراب سپهری،علیرضا افتخاری،محمد اصفهانی،محمدعلی جمالزاده،رضا ارحام صدر،کیومرث پوراحمد،میرداماد،صائب تبریزی،عاشق اصفهانی و . . . بسیار مشاهیر اهل علم و ادب و هنر که این تنها مشتی نمونه خروار بود.

من به شهرم و به مردم سخت کوش و توانای اون افتخار میکنم و آرزو می کنم که اصفهان هر روز آبادتر و زنده رودش سرشارتر و زنده تر از روز قبل باشه.

/ 7 نظر / 25 بازدید

سلام دوستان محترم و عزیز تعداد رأی‌ها به شکلی تغییر کرده که سهم "persianGulf" به 54درصد نزدیک شده و به این معنی‌ است که گوگل به زودی مجبور خواهد شد اسم "Arabian Gulf" را انتخاب کند. من این ایمیل را برای 20 نفر فرستاده‌ام. اگر هر نفر شما آن را به ده نفر جدید بفرستید ، و این کار ۳ دفعه تکرار بشود ، تعداد رأی‌ها از یک میلیون می‌گذرد. لطف کنید به خاطر خودمان و نسل‌های آینده کوتاهی‌ نکنیم. با سپاس. http://persianorarabiangulf.com/ همچنین به خاطر حذف نام خلیج فارس از نقشه گوگل از شما خواهش میکنیم در حد توانتان از سرویس های جایگزین استفاده کنید.برای مثال به 4 مورد خیلی ساده اما مهم اشاره میکنم: به جای مرورگر گوگل کروم میتوانید از مرورگر بسیار خوب فایر فاکس استفاده نمایید.(http://www.mozilla.org/en-US/) یا به جای جیمیل از سرویس میل یاهو استفاده نمایید.(https://login.yahoo.com) و سایتی دیگر را به جای گوگل به عنوان home page خود انتخاب کنید. و از موتورهای جستجوی دیگر مثل yahoo.com استفاده کنید. پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم. لطفا اطلاع رسانی کنید

خانم اردیبهشتی

سلام هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا [راک][هورا][دست] باور کن دیروز تا سوت پایان را زدند من دل تو دلم نبود و هی آیه و دعا می خوندم! واقعا حیفه سپاهان سه ساله قهرمان میشه و من تهرانم! سوت و کور! تو محله ما دیشب باز فقط خونه ما بود صدای جیغ و دست و کف و هورا میومد! چه قدر دلم می خواست اصفهان بودم

خانم اردیبهشتی

سلام هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا [راک][هورا][دست] باور کن دیروز تا سوت پایان را زدند من دل تو دلم نبود و هی آیه و دعا می خوندم! واقعا حیفه سپاهان سه ساله قهرمان میشه و من تهرانم! سوت و کور! تو محله ما دیشب باز فقط خونه ما بود صدای جیغ و دست و کف و هورا میومد! چه قدر دلم می خواست اصفهان بودم

مهدی

منم تهرانی ام ولی عاشق اصفهانم.بعضی ها میگن شیراز حرف اول رو میزنه ولی به نظر من فقط اصفهان[لبخند]

برای تو

واقعا شهر شده بود به رنگ طلا الهی که توی اسیا هم سپاهان هنر افرین باشه و رودخانه قشنگمون همیشه پر اب

بابا تعصببب!‌بابا غیرتمندیییی! بابا اصفههون نصف جهون[نیشخند] خدایی یکی از زیباترین و تمیزترین شهراییه که دیدممممم...ایشالله همیشهههههههه آباد باشه و خوبیش اینه که مردمش به شهرشون و تمیزیش و پیشرفتش حساس و پیگیرن. این خیلیییییییییییی خوبههههه[ماچ]

پونه

سلام همشهری با این پست شما کلی سر ذوق آمدیم. ممنون[نیشخند][گل]